ריפוי הגוף עם חכמת הקבלה

  • by

הגוף שלנו הוא מערכת מורכבת לאין שיעור של חומרים כימיים, מערכות ביולוגיות, חיידקים ווירוסים שכולם יחד נמצאים באיזון. כאשר האיזון הזה מופר מתחילה להתפתח בנו מחלה. אם החיידקים מתרבים בגוף, או שיש עודף או מחסור מחומר מסוים, אנחנו מרגישים חולים. הגישה של הרפואה המערבית הקלאסית לבעיה היא להיפטר מהעודף או למלא את החוסר על ידי הוספת תרופות. אם יש יותר מדי חיידקים ניפטר מהם בעזרת אנטיביוטיקה, אם יש עודף סוכר נאזן אותו בעזרת אינסולין. 

לעומת זאת הרפואה המזרחית הקלאסית רואה את הגוף כמערכת אחת שלמה. היא אינה מטפלת רק במחלה מסוימת אלא מסתכלת על הגוף כמכלול. אם יש חוסר איזון באיזו מערכת, הרי זוהי תוצאה של חוסר איזון כללי בגוף, חוסר איזון של אנרגיה, של זרימת דם או של מערכות אחרות בגוף. הטיפול של הרפואה ההוליסטית שואף להחזיר את האיזון הכללי לגוף, מתוך הבנה שזהו המקור של חוסר איזון במערכת מסוימת. כמו כן, הרפואה ההוליסטית משקיעה הרבה מאמצים ברפואה מניעתית. בסין העתיקה היו המטופלים משלמים לרופא כל עוד הם בריאים, כאשר הם היו חולים הרי שהרופא נכשל בתפקידו ולכן אין הוא ראוי לשכר. 

הרפואה המזרחית רואה את הגוף כמערכת אחת שלמה

שתי הגישות מכירות בקשר בין גוף ונפש. הרופאים משתי הגישות תמיד ימליצו למטופלים להיות באיזון נפשי, שכן ידוע ומוכח מחקרית שחוסר איזון בנפש כגון מתח, דיכאון או בדידות מתפשט לגוף הפיזי ויוצר שם חוסר איזון כימי. במקרים רבים ימליצו למטופל לטפל בחוסר האיזון שקיים בנפש בנוסף או במקום הטיפול הרפואי הרגיל.

לפי חכמת הקבלה המפתח לריפוי טוב הוא ברמה גבוהה יותר, ברמה של הנשמה. כמו שחוסר איזון בנפש, מתפשט לתוך הגוף והופך למחלה, כך חוסר איזון של הנשמה, מתפשט לתוך הנפש ולתוך הגוף והופך שם למחלות. 

הנשמה הפרטית של כל אחד מאיתנו יכולה להימצא במצב של חיבור או במצב של ניתוק מהנשמה הכללי. כאשר אנחנו מחוברים לנשמה הכללית זה מצב מאוזן שבו זורמים רגשות נעימים של חיבור, אהבה והנאה בין כולם. כאשר אנחנו מנותקים מהנשמה הכללית זהו מצב של חוסר איזון, חוסר האיזון הזה מתפשט לתוך הנפש והגוף והופך למחלות.

בעולם המודרני אנחנו רואים עליה חסרת תקדים במחלות הנפש כגון דיכאון, בדידות, ייאוש, וגם עלייה חסרת תקדים במחלות כמו סרטן, מחלות לב ועוד. אמנם יש לנו רפואה מאוד מתקדמת מאוד אבל הדרך הטובה והמוצלחת יותר לריפוי היא, לעסוק בפיתוח הנשמה כך שתחזור ותתחבר לנשמה הכללית. במצב כזה כל המערכות יהיו מאוזנות ותהיה ירידה אדירה בכמות המחלות והתפשטות של וירוסים בעולם.